Du har {{cart.length}} hold i kurven

LHF Nyhedsbrev december 2021

Nu er år 2021 ved at være slut - det har været et anderledes år med Corona, og det er desværre ikke slut endnu

Der er igen kommet nye restriktioner, hvilket betyder, at vi skal lukke ned foreløbig indtil den 16. januar incl. Vi vil prøve at finde erstatningsdage for de kurser, som bliver berørt. Vi vender tilbage til omkring dette.
Derudover har vi haft store udfordringer med vores hjemmeside, som har bevirket, at kursister ikke har kunnet tilmelde sig. Det er irriterende for kursisterne - men bestemt også for os. Hvis du har problemer med at tilmelde dig, håber vi, at du vil have lejlighed med at skrive til os på: lhf@husflid.dk eller ringe til vores skoleleder Dorte Gjelstrup på tlf.nr. 26240780.
På vedhæftede PDF-fil kan du læse om alle vores kurser - både velkendte og helt nye.
God læselyst.
Vi vil hermed benytte lejligheden til at ønske dig og dine kære en rigtig glædelig jul samt et godt nytår.
Glade julehilsner fra

LHF's Aftenskole

KONTAKT


LHF's Aftenskole - Lejreegnens Husflids Forening
c/o Dorte Gjelstrup
Birkevadsvej 14
4130 Viby Sjælland

Telefon: 26 24 07 80

Mail: lhf@husflid.dk

CVR: 25383486

Bemærk: Dette er foreningens postadresse - undervisningen foregår på forskellige lokaliteter.

Medlem af Fora