Velkommen til LHF's kurser! Her præsenterer vi nogle af vore lærere:

Løbbinding
Anne Birgitte Beyer
 
Yoga
Astrid Kunzendorf
E-mail:  astrid@mind-the-moment.com
Telefon: 25 21 90 12
 
Knipling
Benthe Larsen
E-mail:  benthesmail@gmail.com
Telefon: 42 15 28 18
 
Patchwork for begyndere og let øvede
Birgit Kjemtrup
E-mail:  tausoe@mail.dk
Telefon: 51 37 47 19
 
Bevægelse
Birgitte Rørstrøm
E-mail:  birgittecleveland@gmail.com
Telefon: 61 34 61 51
Birgitte Rørstrøm
Patchwork
Dorte Gjelstrup
E-mail:  dorte@dortegjelstrup.dk
Telefon: 26 24 07 80
Dorte Gjelstrup
Dragebygning
Gorm Greiersen
 
Vævning
Hanne Blanchfield
E-mail:  blanchfield@adr.dk
Telefon: 40 76 29 16
Hanne Blanchfield
Orkis
Inga Madsen
E-mail:  ingamadsen@live.dk
Inga Madsen
Hækling
Janne Juul
E-mail:  janne@krattequilt.dk
Telefon: 21 90 79 12
 
Syning mode & overlock
Jytte Knudsen
E-mail:  jytteingek@gmail.com
Telefon: 25 36 98 43
Jytte Knudsen
Filt
Karen Kristensen
E-mail:  karenkristensen@outlook.com
Telefon: 20 63 19 03
 
Kate Balle
E-mail:  kate2balle@gmail.com
Telefon: 40 52 82 60
 
Strikkeworkshop
Linea Baron
E-mail:  lineabaron@hotmail.com
Telefon: 28 37 52 07
Linea Baron
Taskefletning
Marguerite Elkjær Petersen
 
Pileflet
Marianne Mortensen
E-mail:  marianne@pilidetfri.dk
Telefon: 24 47 97 07
Marianne Mortensen
Gotvedlærer
Merete Dalby
E-mail:  meretedalby@mail.dk
Telefon: 23 80 88 38
Merete Dalby
Italiensk madlavning for mænd
Simona Jespersen
E-mail:  simona.jespersen@jubii.dk